+370 686 57157, info@vilmesta.lt

Inžinerinės sistemos dažniausiai natūraliai susidėvi, būna mechaniškai pažeidžiamos arba netinkamai eksploatuojamos. Daugiausiai problemų žmonėms kyla prižiūrint rekuperacines sistemas, todėl patariame, kaip jas išsaugoti kuo ilgiau.

 

Padeda užtikrinti pastato ilgaamžiškumą ir žmonių sveikatą 

AdobeStock 217190287


Mokslininkai yra nustatę, jog blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių, tai – higienos aerozoliai, buities chemikalai, naminiai gyvūnai ir pan. Be to, patalpose orą teršia televizoriai bei kompiuterių monitoriai, todėl blogai vėdinant patalpas sutrinka teigiamų ir neigiamų jonų santykis.
Nevėdinamos patalpos turi įtakos ne tik pastato ilgaamžiškumui, bet ir kiekvieno mūsų sveikatai. Labai greitai vėdinimo sistemos naudą pajaučia žmonės, kurių organizmas ypač jautriai reaguoja į šalto oro gūsius bei skersvėjus. Švarus namų oras atsiliepia ir bendrai žmonių savijautai: pagerėja miego kokybė, produktyvumas, sumažėja arba visai išnyksta dulkių sukeliamų alergijų simptomai. Patalpų oro kokybę užtikrina rekuperacinės sistemos.


Dažniausiai problemų kyla dėl rekuperacinių sistemų


Šiuo metu mažiausiai problemų atsitinka su vandentiekio, nuotekų ir elektros tinklais. Pasitaiko minėtų sistemų mechaninių pažeidimų, tačiau jie nesunkiai sutvarkomi. Dažniausiai žmonės susiduria su rekuperacinės sistemos gedimais. Ši inžinerinė sistema Lietuvoje atsirado kartu su aukštesniais pastatų energinio naudingumo reikalavimais. Daugiabučiuose ji naudojama gana neseniai – pirmosios ventiliacijos kameros juose įrengtos prieš 5 – 6 metus. Kai kuriems gyventojams, tai primoji patirtis su tokio tipo inžinerine sistema, todėl neretai atsiranda nesklandumų ją eksploatuojant. Dažniausiai gedimai kartojasi dėl rekuperacinės sistemos nepriežiūros, o neprižiūrima greičiausiai dėl nežinojimo, kokios yra rekuperacinės sistemos, kaip jos veikia ir kaip jas tinkamai prižiūrėti.


Geriausia rinktis individualią sistemą


D. Romanovskij pasakoja, kad dažniausiai rekuperatorius yra šilumos atgavimo elementas, sumontuotas vėdinimo įrenginyje. Kituose ar panašiuose įrenginiuose toks šilumos atgavimo elementas vadinamas šilumokaičiu. Rekuperatorius vėdinimo įrenginiuose padeda taupyti šilumos energiją, panaudojant išmetamą lauk šiltą patalpų orą tiekiamam į patalpas lauko orui sušildyti. Toks oro rekuperavimas užtikrina patalpose vėdinimą su šilumos atgavimu iki 95 proc. Vėdinimo įrenginiai su įmontuotu rekuperatoriumi skirstomi pagal tris tipus: plokšteliniai (priešpriešinių srautų), rotaciniai ir atskirų srautų. Taip pat rekuperacinės sistemos gali būti centralizuotos arba individualios. Centralizuotos rekuperacinės sistemos priežiūra yra paprastesnė, nes už ją atsakingas pastato administratorius, kuris yra susipažinęs su šios sistemos eksploatavimo taisyklėmis, tačiau šios sistemos tipas turi trūkumą – nėra galimybės pačiam valdyti reikiamo oro srauto.
Pašnekovas įsitikinęs, kad geriau turėti individualią sistemą. Tokiu atveju pats gali susireguliuoti srautus, dienotvarkę ir pats rūpintis filtrais. Gyventojas, kuris yra įsirengęs individualią sistemą, pats gali nuspręsti, kaip gerai turi būti vėdinamos patalpos, atsižvelgti į žmonių skaičių ar kvapų koncentraciją. Individuli sistema leidžia susiprogramuoti tam tikrus dienos veikimo scenarijus. Pavyzdžiui, vasarą, kai lauke karšta, tiekiamo ir šalinamo oro srautą galima pamažinti, o vakare ar naktį padidinti. Taip per karščius patalpos neprikaista, o naktį būna vėsios.


Tinkamai prižiūrimi įrengimai tarnauja ilgiau


Rekuperatoriai yra ventiliacijos įrengimai, kurie turi dirbti nuolat. Reikia atsižvelgti į tai, kad pastatai šiandien yra ypač sandarūs. Išjungus ventiliaciją patalpose pradeda trūkti oro, atsiranda drėgmės perteklius ir palanki terpė plisti užkrečiamosioms ligoms. Rekuperatorius puikiai išvalo iš lauko tiekiamą orą, todėl mažėja alergenų koncentracija. Anot specialisto, kai kurie gyventojai klysta manydami, kad išjungus rekuperatorių sutaupoma šildymo išlaidoms. Pats įrenginio pavadinimas „rekuperatorius“ – „rekuperuoti“ sufleruoja atsakymą į klausimą, kodėl rekuperatoriaus negalima išjungti: oro srautams pasikeičiant, šaltas oras yra pašildomas padedant šiltam orui – taip atgaunama šiluma. Sistemą būtina išjungti vieninteliu atveju – kai daromas remontas. Priešingu atveju, visa sistema bus užteršta statybinėmis dulkėmis.
Anot specialisto, filtrus būtina keisti dėl tiekiamo oro kokybės, skleidžiamo rekuperatoriaus garso ir teisingo jo funkcionavimo. Tiekiamo oro filtras sulaiko ore esančias kietąsias daleles ir mikroorganizmus, žiedadulkes. Šalinamojo oro filtras apsaugo įrenginį nuo iš patalpų traukiamų dulkių. Ventiliacijos įrengimas su užkimštais filtrais anksčiau ar vėliau nustoja veikti. Rekomenduotina filtrus keisti kas 3 – 4 mėnesius arba kaip nurodyta gamintojo rekomendacijose. „Tinkamai prižiūrint rinkoje esančius rekuperacijos sistemų įrengimus jų efektyvumas gali siekti net 98 procentus“, – sako D. Romanovskij.

Švenčiame 25 metus ir juos pasitinkame atsinaujinę! O trumpai, ką nuveikėme per šiuos metus?

Su komanda pastatėme šešiasdešimt penkis namus, o tai net trys tūkstančiai septyni šimtai butų ir du šimtai tūkstančių kvadratinių metrų. Tai daug ar mažai? Kiekvienas galime skirtingai vertinti, tačiau mes norime pasidžiaugti, kad norėdami sukurti šiuolaikinį patogumą kasdieniam gyvenimui su visais aukštos klasės butų privalomais atributais prisidėjome prie Vilniaus miesto kurimo ir jo gyventojų gerbuvio. Sąžiningumas, atsakingumas, pagarba – tokiomis vertybėmis vadovaujamės kurdami gyvenamuosius daugiabučius!

 

Ačiū klientams, partneriams ir komandai už tai, kad esate su mumis ir, svarbiausia, už tai, kad kartu puoselėjate Vilniaus miestą!

Kas yra „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatas? „Stipriausi Lietuvoje“ – tai sertifikatas, suteikiamas finansiškai patikimoms Lietuvos įmonėms, pagrindžiantis gerą įmonės kredito istoriją. Sertifikatas patvirtina, kad įmonė yra patikima ir labai tikėtina, kad ateityje įvykdys savo finansinius įsipareigojimus. Šis įvertinimas atspindi gerą įmonės ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą.

Kviečiame įsikurti jau pastatytuose namuose. Jūsų pageidavimu butus galime įrengti pilna apdaila. Išsirinkti šiltą būstą galite čia

Kas yra „Stipriausi Lietuvoje“ sertifikatas? „Stipriausi Lietuvoje“ – tai sertifikatas, suteikiamas finansiškai patikimoms Lietuvos įmonėms, pagrindžiantis gerą įmonės kredito istoriją. Sertifikatas patvirtina, kad įmonė yra patikima ir labai tikėtina, kad ateityje įvykdys savo finansinius įsipareigojimus. Šis įvertinimas atspindi gerą įmonės ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą.

Džiaugiamės galėdami prisiliesti prie Jūsų namų gerovės, pasidalinti patarimais ir matyti, kad esame naudingi Jums, mieli pirkėjai!

Informuojame, kad nuo balandžio 23 dienos virtuvės įrengimo pasiūlymo galiojimas yra stabdomas, dalinamės keliomis nuotraukomis ir mielai laukiame paklausimų, jeigu reikės patarimų ne tik būsimų namų pasirinkime, bet ir jų įrengime!!!

Unikali vieta, kuri lepina ne tik Vilnelės krantais, kuri yra viena seniausių Vilniaus mieste, su savo istorijomis, su savo architektūra, autentiškomis gatvelėmis,  bet kuri kviečia susiburti, eiti, džiaugtis, kurti ir tiesiog laisvai įkvėpti!

Rinkitės būstą trijų aukštų name. Butų plotai nuo 36 iki 77 kv.m.

Daugiau informacijos rasite adresu www.m26.lt

Susipažinti su butų išplanavimais ir išsirinkti sau tinkantį būstą galite čia

Kviečiame įsikurti jau pastatytuose A;A+ energinės klasės namuose. Jūsų pageidavimu butus galime įrengti pilna apdaila. Išsirinkti šiltą būstą galite čia

Susipažinti su butų išplanavimais ir išsirinkti sau tinkantį būstą galite čia

Vilmesta, 2020 |  Butai.lt

Sprendimas: Webbus.lt

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Tęsdami naršymą mūsų svetainėje arba paspausdami „Sutinku“, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Informuojame, kad savo duotą sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija - Privatumo politikoje